banner

Poradna

  • Jak vybrat kolo

Potřebujete poradit ?

+420 721 635 512
+420 604 189 263

Kamenná prodejna

ul. Slezská 1
735 81 Starý Bohumín,
Česká republika

 

Provozní doba: letní období

PONDĚLÍ 9 - 17  
ÚTERÝ 9 - 17  
STŘEDA 9 - 17  
ČTVRTEK 9 - 17  
PÁTEK 9 - 17  
SOBOTA 9 - 12  
 
ZIMNÍ OBDOBÍ:
 
PONDĚLÍ            10        -      16
 
ÚTERÝ                10        -      14
 
STŘEDA              10        -      16
 
ČTVRTEK            10       -       16
 
PÁTEK                 10        -      16
 
 

Mapa

mapa

Stavba kola

 

Firma Kolík vznikla 18.4.1994. Zabýváme se prodejem a servisem jízdních kol. Veškerá kola si můžete před zakoupením důkladně a v klidu vyzkoušet. Při výběru vhodného kola vám budou nápomocni naši zkušení prodejci, kteří vám pomohou s výběrem kola přesně dle vašeho přání. Nabízíme rovněž stavbu kol na zakázku z jednotlivých komponentů a to ne jen pro zájemce s nejvyššími nároky. I když je na trhu spousta značek kol s různou obchodní strategií a tím pádem je na trhu obrovské množství kol a komponentů, tak to neznamená, že zákazník je vždy spokojený s nabídkou. Kola na zakázku stavíme od vzniku naši firmy. Stavět kola na zakázku znamená, že buď poskládáme kolo úplně od rámu, a nebo si zákazník vybere kolo, které je nejblíže představám zákazníka a kolo se bezplatně (neplatí se za práci), předělá podle přání zákazníka. Druhá verze je většinou finančně výhodnější.  Stavění kola na zakázku neznamená, že se to týká jenom drahých kol, skládáme kola cca od 5000,-. V podstatě každé prodané kolo u nás se přizpůsobuje zákazníkovi. Např. změna vidlice, řídítek s vlaštovkového typu na rovné a obráceně, délky představců se přizpůsobují zákazníkovi, mění se pláště, sedla, gripy atd., ale také barevné provedení řídítek, sedel, ráfků, atd. vše dle přání zákazníka. Za práci se neplatí nic a co se týká materiálu, se doplatek řeší až u větších cca stokorunových doplatků za jednotlivý komponent, jinak zůstává cena pro zákazníka stejná. Veškeré montáže doplňků na kolo při jeho koupi, je zcela zdarma. Proč by si v dnešní době zákazník nevybral kolo dle svých představ. Výhoda nákupu u nás je i v tom, že i když si kolo zakoupíte, tak během týdne až dvou, měníme sedlo, gripy (rukojeti) a další komponenty, samozřejmě zboží nesmí být viditelně poškozeno.

 Na zakázku stavíme:

  • horská kola  
  • silniční kola
  • trekingová a krosová kola
  • tandemová kola
  • elektrokola

Naší filozofií u stavby kola je vycházet ze základního pilíře: rám-vidlice-přední a zadní kolo. Myslíme si, že to jsou nejdůležitější části jízdního kola, které nejvíc ovlivňují výsledný pocit z jízdy. Po tomto základu volíme komponenty ovládání vašeho nového kola,kdy se řeší správný posed na kole a správné šlapání pro co nejpohodlnější jízdu a zároveň nejefektivnější přenos síly. Vše nakonec osadíme brzdami, pohony a řadícími komponenty dle použití a záměrů zákazníka.
Je to přesně opačný postup jak postupují velcí výrobci jízdních kol, kdy např. zdůrazňují přehazovačku nad kvalitní odpruženou vidlicí. Nebo také když vidíme na levném bezejmenném rámu z Asie naházené drahé komponenty a tento celek je doplněn lacinou odpruženou vidlicí použitelnou leda tak pro dětské kolo... Je to trochu zdlouhavé při prodeji kola, ale je to potom poznat při výsledném pocitu z jízdy na novém kole...

 

1. RÁM - velice důležité zvolit správnou velikost rámu. Závodně ladění cyklisté by měli volit spíše delší posed a rekreační cyklisté spíše kratší, pohodlnější posed.

2. ODPRUŽENÁ VIDLICE - komponent, který při jízdě na kole nejvíce používáte. Odpružená vidlice spojuje vás a vaše kolo s podkladem po kterém jedete. Pokud jezdíte nejvíc po zpevněných a asfaltových komunikacích, stačí levnější odpružená vidlice, nebo pevná vidlice. Pokud jste vyznavačem jízdy v nejnáročnějším terénu, doporučujeme vzduchové odpružené vidlice, které se dají 'naladit' přesně vašemu jízdnímu stylu.

3. HLAVOVÉ SLOŽENÍ - ložisko, které spojuje rám s přední vidlicí. V dnešní době se používají velice kvalitní hlavová složení, která jsou zapouzdřená a bezúdržbová. Při výběru lze koukat hlavně na jejich vzhled, kterým se dá jednoduše vytunit vaše nové kolo.

4. ZAPLETENÁ KOLA - jsou opět velmi důležitá pro lehkou a pohodlnou jízdu. Odlehčením 10 dkg na obvodu kol dosáhneme stejného účinku při vlivu na jízdu jako odlehčením 1 kg na rámu... O uberte na rámu ještě 1 kg... to ani nejde. Lehké a pevné ráfky, náboje na průmyslových ložiscích a to vše spojeno kvalitním výpletem = lehká a pohodlná jízda.

5. SADA KOMPONENTŮ - většinou Shimano nebo SRAM. Do této skupiny patří řazení převodů vašeho kola a pohonné jednotky kola. Všeobecně lze říci, že zvolený řazení pouze dokresluje komfort jízdy na kole, ale na výkon to nemá vliv. Pohonná soustava 'kliky-řetěz-kazeta' je velice důležitá na přenos vaší síly na pohyb kola. Tyto komponenty většinou podléhají velkému opotřebení. Toto však lze eliminovat správnou údržbou.

6. BRZDY - kdysi někdo prohlásil:'kdo přibrzdí, ten prohraje', ale na výletech jde hlavně o bezpečnost cyklisty. Vždy když potřebujete zabrzdit, tak to prostě musí fungovat. Většinou u dražších brzd je lehce vyšší účinek brzd a vyšší komfort brzdění

7. OVLÁDACÍ SET - řídítka, představec a sedlová trubka spojují vás s kolem je třeba zvolit správný typ řídítek, správnou délku představce a vhodný typ sedlové trubky. U všech těchto součástí lze hezky doplnit designový ráz celého kola.

8. SEDLO - jak si sedneme, tak potom jedeme. A platí to do písmene. Většina z vás si jistě umí představit tu hrůzu, když si sednete na nové kolo a ono se na tom nedá 'usedět' ani mnutu... U nás v prodejně máte možnost si sedlo půjčit a vyzkoušet si ho...

9. PLÁŠTĚ - je jedno kde jezdíte, ale pocit z dobře zvoleného obutí vašeho kola poznáte ihned, když ujedete několik kilometrů v terénu. Naklopit to do zatáčky, přibrzdi na sypkém povrchu, zabrat v blátě - to vše ovlivníte správným zvolením plášťů. Po silnici se také jezdí líp na sliku...

10. PEDÁLY - nášlapné nebo klasické. Když nášlapné, tak na průmyslovém ložisku, nebo stačí lacinější... Všeobecně platí, že s klasickými pedály od 200,-Kč a nášlapnými od 500,-Kč nic nezkazíte.

 Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

makermakermakermakermaker

Při nákupu zboží od 4.000 Kč po české republice, máte u nás dopravu zdarma. Využijte toho!

Novinky emailem , chcete dostavat novinky emailem?
Individuální stavba kola podle přání zákazníka
 
 dfsdfsdsdf